مشاور و تولید کننده محصولات افزودنی و قطعات جانبی بتن _ ارائه دهنده خدمات فنی و مهندسی بتن

Produce & Repconsultant, producer of concrete products providing engineering and technical services
انواع روش های اجرای تخریب بتن

انواع روش های تخریب بتن

 

جستجوی عبارت تخریب بتن با واترجت ، قیمت تخریب بتن ، انواع روش های تخریب بتن ، تخریب بتن مسلح ، تخریب بتن با کمپرسور ، تخریب بتن با اسید ، تخریب بتن با مواد شیمیایی ، قیمت کتراک ، تخریب بتن با کتراک در سایت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران.

جهت مشاوره ، استعلام قیمت و اجرای تخریب بتن با واترجت با بخش مهندسی کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ( 44618462-44618379 ) تماس حاصل فرمایید.

 

سازه های بتنی بسته به شرایط سازه و بهره برداری در طی دوره احداث ، بهره برداری و یا اتمام دوره بهره برداری نیازمند تخریب می باشند. در هر یک از این شرایط بسته به نوع سازه ، حجم و کاربری از سازه می بایست تمهیدات و ملاحظات کافی برای عدم آسیب دیدگی آن مورد توجه قرار گیرد.

امروزه روش های مختلفی جهت تخریب سازه های بتنی وجود دارد که هر یک بسته به شرایط سازه ، حجم تخریب ، نوع سازه ، علت تخریب می توانند مورد استفاده قرار گیرند. انواع روش های رایج جهت تخریب بتن و سازه های بتنی شامل موارد ذیل می باشد :

تخریب بتن با روش های مکانیکی ، مانند چکش های برقی ، کمپرسور ، پی کور : این سیستم ها که همگی مبتنی بر وارد ساختن نیروی مکانیکی و ضربه می باشد بسته به نوع ابراز و قدرت برای تخریب با باعاد های مختلف مناسب می باشد. از مزایای این سیستم ها می توان به هزینه نسبتا پایین ، سرعت تقریبا قابل قبول و در دسترس بودن می باشد. از معایب این سیستم ها می توان به آسیب رساندن به سازه اصلی به خصوص در سازه های با اهمیت و با ابعاد تخریب برزگ مورد نیاز و نیز آسیب رسیدن به میلگرد ها می باشد. این سیستم از تخریب که بسته به قدرت دستگاه به کار گرفته شده در محل های مختلف قابل استفاده است ، عمدتا برای تخریب بتن های فاقد آرماتور ، بتن هایی که نیازمند تخریب کامل ، تخریب بتن در محیط هایی که صدا اهمیت ندارد ، مناسب می باشد.

تخریب بتن با مواد شیمیایی مانند انواع اسید ها یا اسید های اصلاح شده : این سیستم ها مبتنی بر حل نمودن سیمان مصرفی در بتن و از هم گسیختگی و به تبع تخریب آن می باشد. این سیتم بیشتر در محل هایی می تواند کارایی داشته باشد که حجم تخریب کوچک و احتمال تخریب بتن حواشی براثر آن بی اهمیت باشد. از معایب این سیتم احتمال آلودگی بتن های اطراف و سرعت پایین ان می باشد. بهترین محل برای استفاده از این روش پاکسازی سطح بتنی ، آجری و فلزی مانند قاالب ها و ... و همچنین باز کردن گرفتگی لوله ها و غیره می باشد.

تخریب بتن بر اثر مواد منبسط شونده : این سیستم  مبتنی بر تخریب فیزیکی ناشی از ایجاد فشار و بار ناشی از افزایش حجم محصولات شیمیایی می باشد. این محصولات که با نام های تجاری مختلف از جمله کتراک شناخته می شوند بر اثر واکنش شیمیایی افزایش حجم داده و باعث تخریب بتن اطراف می گردد. این محصولات برای اغلب بتن های در درسترس قابل استفاده می شود. از مزایای این سیستم آسیب حداقلی به میلگرد ها ، بدون آلودگی صوتی و هزینه نسبتا پایین آن می باشد. از معایب ان می توان به سرعت متوسط و غیر کنترل بودن نسبی تخریب می باشد. این محصولات بیستر برای تخریب بتن های حجیم با ضخامت پایین مناسب می باشند.

تخریب بتن با واترجت : این سیستم مبتنی تخریب با براثر فشار آب می باشد با استفاده از انواع واترجت ها با فشار های مختلف می باشد. در این سیستم بسته به نوع و فشار واترجت امکان تخریب با عمق و ابعاد مختلف از لایه برداری، پاکسازی سطحی ، مضرس کردن تا برداشتن بتن های حجم وجود دارد. از مزایای این سیستم عدم آسیب دیدگی آرماتورها ، تخریب دقیق از نظر عمق و ابعاد ، عدم آسیب و ایجاد ریز ترک در بتن می باشد. امروزه بهترین روش جهت تخریب مهندسی و هدایت شده سازه های بتنی استفاده از واترجت می باشد. از معایب این سیستم می توان به هزینه بیشتر بوده که با لحاظ دقت و عدم آسیب دیدگی میلگردها و بتن می توان از آن صرف نظر نمود.

تاریخ: 1396/7/24      بازدید:1913

شرکت کلینیک بتن ایران

شرکت کلینیک بتن ایران

کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت بازرگانی رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر در سال 1385 ، با اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه با محوریت بتن راه اندازی گردیده است . کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت بازرگانی رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر در سال 1385 ، با اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه با محوریت بتن راه اندازی گردیده است . کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، اولین و تنها مجموعه فنی و مهندسی با محوریت بتن در سطح کشور می باشد که توانسته با ارائه خدمات متنوع و تخصصی گامی نو و البته کارآمد در عرصه صنعت بتن کشور بردارد. این امر باعث گردیده تا کارفرمایان ، کارشناسان و مهندسین فعال در عرصه بتن کشور با در اختیار داشتن تیم کارآمد و تخصصی ، در کنار خود ، راه سخت اجرای پروژه عمرانی را با اطمینانی بیشتر و با کیفیت تر بردارند. کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، با به کارگیری تیم های کارشناسی ، اجرایی ، تخصصی ، بازرگانی و آموزشی از میان فعالان و متخصصین بتن برجسته کشور و همکاری اساتید برجسته ، همواره سعی دارد تا با اولویت قراردهی کیفیت و تخصص باعث ارتقاء سطح کیفی ، مهندسی و اجرایی پروژه ها و با رفتن سطح عملی دست اندرکاران گردد. در این راستا ، کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران فعالیت خود را در سه شاخه کارشناسی - فنی و مهندسی ، آموزش و بازرگانی هدف دهی و پیگیری نموده و خواهد نمود و در این راستا موفق به اخذ ایزو 9001 ، ایزو 14001 ، ایزو 28001 و ایزو 29001 گردید است. هيات مديره اين شركت با اعتقاد و انديشه هميشگي به حضوري كارآمد و مثمر ثمر در جريان خروشان آباداني ايران عزيز و با بهره گيري از تجارب چندين ساله كارشناسان خود در پروژه های بزرگ عمراني در سطح كشور از يك سو و نيز تلفيق توامان آن با علوم روز مهندسي و اجرايي از سوي ديگر همواره سعي مي نمايد با حضور موثر خود در گستره پهناور عمران ايران ، گامي هر چند كوچك در راستاي ارتقا سطح كيفي پروژه هاي عمراني بردارد. از اين رو اميد است بتوانيم در اين راه حركتي درخور انجام نمايم.

با احترام-مدير عامل ايمان غلامي نيگچه


افراد آنلاین : 237   نفر    بازدید امروز : 8114   نفر    بازدید دیروز : 9746   نفر    بازدید  این ماه :  342396   نفر    بازدید ماه گذشته : 334426   نفر    بازدید کل : 5740105   نفر   
.کليه حقوق اين وب سایت متعلق به کلینیک بتن ایران است © توسعه دهنده:پرشیاداده