مشاور و تولید کننده محصولات افزودنی و قطعات جانبی بتن _ ارائه دهنده خدمات فنی و مهندسی بتن

Produce & Repconsultant, producer of concrete products providing engineering and technical services
مشخصات و شرایط آب مصرفی در بتن

دستورالعمل‌هاي كلي

 

  1. آبي كه براي ساخت بتن استفاده مي‌شود بايد تميز و عاري از مواد زيان آور نظير روغنها، اسيدها، بازها، نمكها و مواد آلي و قندي باشد. به طور كلي مصرف آب آشاميدني براي ساخت و عمل‌آوري بتن مناسب است.

 

  1. به علت درصد بالاي املاح سولفات و كلريد در آب خليج فارس و درياي عمان، اين آب به هيچ وجه مناسب براي ساخت بتن مسلح نمي باشد. مقدار بالاي يون كلريد و سولفات در آب باعث از بين رفتن پوشش بتني، خوردگي و زنگ زدگي و افزايش حجم ميلگردها و در نتيجه ترك خوردن و ريزش پوشش مي‌گردد.

 

  1. در خصوص ساخت بتن غير مسلح با آبهاي مذكور در صورت عدم تأثير منفي در زمان گيرش بتن و ويژگيهاي بتن مي توان با تأييد مهندس ناظر و تحت نظر او اقدام كرد.

 

  1. آب مصرفي بايد داراي pH  بين 5  تا  5/8  باشد.

 

مناسب بودن آب مصرفي از نظر املاح مجاز بويژه كلريد و سولفات محلول در آن، مقادير مجاز املاح و ساير مواد در آب در جدول 2-7  آمده است.

 

جدول 2-7 حداكثر مقادير مجاز مواد زيان آور درآب مصرفي بتن

نوع ماده زيان آور

شرح

روش آزمايش

حداكثر غلظت مجاز (ppm)

ذرات جامد معلق

-بتن‌آرمه در شرايط محيطي شديد و بتن‌ پيش‌تنيده

- بتن‌آرمه در شرايط محيطي ملايم و بتن بدون آرماتور

دت 305

1000

2000

مواد محلول

-بتن آرمه در شرايط محيطي شديد و بتن پيش تنيده

- بتن آرمه در شرايط محيطي ملايم

- بتن بدون آرماتور و بدون اقلام فلزي

دت 305

1000

2000

35،000

كلريد (Cl- (

-بتن آرمه در شرايط محيطي شديد و بتن پيش تنيده و بتن عرشه پلها

- ساير موارد بتن آرمه، در شرايط مرطوب، يا داراي مواد آلومينيمي يا فلزات غير مشابه، يا داراي قالبهاي گالوانيزه دايمي

- بتن بدون آرماتور و بدون اقلام فلزي مدفون

دت 306

500

 

 

 

 

1000

10،000

سولفات

(SO4-- (

-بتن آرمه , بتن پيش تنيده

- بتن بدون آرماتور و بدون اقلام فلزي مدفون

دت 307

1000

3000

قلياييها

(Na2O + 0.658K2O)

دت 304

600

 

 

 

 

  1. در صورت ذخيره آب در مخازن يا تانكرها، اين مخازن بايد كاملاً تميز بوده و توسط رنگ روشن پوشانده شود. در صورت امكان از تابش مستقيم نور خورشيد به آن جلوگيري كرد.

 

تاریخ: 1397/8/14      بازدید:542

شرکت کلینیک بتن ایران

شرکت کلینیک بتن ایران

کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت بازرگانی رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر در سال 1385 ، با اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه با محوریت بتن راه اندازی گردیده است . کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت بازرگانی رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر در سال 1385 ، با اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه با محوریت بتن راه اندازی گردیده است . کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، اولین و تنها مجموعه فنی و مهندسی با محوریت بتن در سطح کشور می باشد که توانسته با ارائه خدمات متنوع و تخصصی گامی نو و البته کارآمد در عرصه صنعت بتن کشور بردارد. این امر باعث گردیده تا کارفرمایان ، کارشناسان و مهندسین فعال در عرصه بتن کشور با در اختیار داشتن تیم کارآمد و تخصصی ، در کنار خود ، راه سخت اجرای پروژه عمرانی را با اطمینانی بیشتر و با کیفیت تر بردارند. کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، با به کارگیری تیم های کارشناسی ، اجرایی ، تخصصی ، بازرگانی و آموزشی از میان فعالان و متخصصین بتن برجسته کشور و همکاری اساتید برجسته ، همواره سعی دارد تا با اولویت قراردهی کیفیت و تخصص باعث ارتقاء سطح کیفی ، مهندسی و اجرایی پروژه ها و با رفتن سطح عملی دست اندرکاران گردد. در این راستا ، کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران فعالیت خود را در سه شاخه کارشناسی - فنی و مهندسی ، آموزش و بازرگانی هدف دهی و پیگیری نموده و خواهد نمود و در این راستا موفق به اخذ ایزو 9001 ، ایزو 14001 ، ایزو 28001 و ایزو 29001 گردید است. هيات مديره اين شركت با اعتقاد و انديشه هميشگي به حضوري كارآمد و مثمر ثمر در جريان خروشان آباداني ايران عزيز و با بهره گيري از تجارب چندين ساله كارشناسان خود در پروژه های بزرگ عمراني در سطح كشور از يك سو و نيز تلفيق توامان آن با علوم روز مهندسي و اجرايي از سوي ديگر همواره سعي مي نمايد با حضور موثر خود در گستره پهناور عمران ايران ، گامي هر چند كوچك در راستاي ارتقا سطح كيفي پروژه هاي عمراني بردارد. از اين رو اميد است بتوانيم در اين راه حركتي درخور انجام نمايم.

با احترام-مدير عامل ايمان غلامي نيگچه


افراد آنلاین : 200   نفر    بازدید امروز : 17514   نفر    بازدید دیروز : 13004   نفر    بازدید  این ماه :  356751   نفر    بازدید ماه گذشته : 346548   نفر    بازدید کل : 9518808   نفر   
.کليه حقوق اين وب سایت متعلق به کلینیک بتن ایران است © توسعه دهنده:پرشیاداده