مشاور و تولید کننده محصولات افزودنی و قطعات جانبی بتن _ ارائه دهنده خدمات فنی و مهندسی بتن

Produce & Repconsultant, producer of concrete products providing engineering and technical services
دستور العمل ساخت نمونه استوانه اي بتن در كارگاه (طبق ASTM C31 و باتوجه به 2- EN12390)

دستور العمل ساخت نمونه استوانه اي بتن در كارگاه (طبق ASTM  C31 و باتوجه به 2- EN12390)

تهيه نمونه بايد طبق ASTMC C172 انجام شود و آزمايشهاي بتن تازه طبق روشهاي استاندارد صورت گيرد (مگر روش ديگري قيد شود).

در اين روش صرفاً تهيه قالب استوانه اي مدنظر است و براي قالب مكعبي قابل كاربرد نيست.

قالب هاي نمونه بايد روي سطح تراز (شيب كمتر از 2 درصد) و صلب و حتي الامكان نزديك به محل نگهداري اوليه قرار داده شود.

بتن بايد بوسيله سرتاس يا بيلچه يا كمچه بصورت پر به نحوي كه بتن هر سرتاس نماينده يا معرف بتن اصلي باشد در قالب ريخته شود. اگر بتن ها دچار جداشدگي است بايد به خوبي مجدداً مخلوط شود.

با ميله تراكم يا وسايل لرزشي مي توان بتن درون قالب را متراكم نمود. اگر اسلامپ بتن بيش از 75 ميلي متر باشد روش تراكم با ميله كفايت مي كند. براي اسلامپ 25 تا 75 ميلي متر روش تراكم با ميله يا لرزش بكار مي رود و براي اسلامپ كمتر از 25 ميلي متر ( به جزء بتن هاي خشك) از لرزش استفاده مي گردد.

ميله تراكم براي قالب استوانه اي به قطر 15 سانتي متر، داراي قطر 16 ميلي متر  و طول 500 تا 600 ميلي متر است. براي قالب هاي استوانه اي با قطر 10 سانتي متر و كمتر، قطر ميله 10 ميلي متر و طول آن 300 ميلي متر مي باشد.

اگر از تراكم با ميله استفاده شود تعداد لايه هاي بتن براي استوانه استاندارد 3 عدد (هر كدام حدود 10 سانت) و تعداد ضربات 25 ضربه براي قطر 15 سانتي متر يا كمتر مي باشد.

آخرين لايه بايد چنان ريخته شود و در حين كار در صورت لزوم بتن به آن اضافه گردد كه در انتهاي كار كمبود بتن در قالب احساس نگردد و بتن اضافي نيز بسيار كم باشد كه لازم است مقدار اضافي برداشته شود و سطح بتن با ماله يا كمچه كاملاً صاف گردد. پس از هر بار تراكم يك لايه، لازمست 10 تا 15 ضربه با يك چكش لاستيكي و با ملايمت به بدنه خارجي قالب زده شود تا هواي مجاور و چسبيده به قسمت دروني قالب خارج شود.

با ميز ويبره يا ويبراتور خرطومي نازك (قطر 20 ميلي متر) نيز مي توان بتن را درون قالب نمونه متراكم نمود كه لازم است از دو لايه بتن استفاده شود و بايد به دستور استاندارد مراجعه شود.

آزمونه هاي بتن بايد علامت گذاري شوند به نحوي كه كيفيت سطحي بتن را تغيير ندهد و آسيبي به آن نرساند.

 

 

 

 

 

کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران

مجموعه کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت تولید رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر از سال 1385 فعالیت خود را آغاز نموده است. این مجموعه با شناخت خلا موجود در زمینه ارائه خدمات تخصصی بتن در سطح کشور ، با بکارگیری پرسنل تخصصی و نیز تجهیزات ویژه ، در این سالهای سعی نموده گامی کاربردی و موثر در زمینه رفع نیاز متخصصین ، کارفرمایان ، مهندسین ، دانشجویان ، مشاورین و پیمانکاران بردارد. در این قالب و بهره گیری از تجربیات روزافزودن خود ، با عنایت به اخذ استانداردهای بین المللی ( استاندارد CE  اتحادیه اروپا و استاندارد ایزو 9001 ) ، این مجموعه  همواره سعی است خدماتی به روز و تخصصی و کاربردی تر ارائه نماید. شرح خلاصه خدمات ارائه شده توسط این شرکت شامل بخشهای زیر می باشد. این شرکت در حال حاضر عضو وندور لیست صنایع دفاع ، لیست بلند وزارت نفت ، وندورلیست سازمان تامین اجتماعی و عضو انجمن ملی بتن ایران می باشد.

 

مجموعه تولیدی و بازرگانی رایحه بتن سبز :

 

مجموعه مهندسی ژرف تابان مهر :

 

در حال حاضر مجموعه کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ، دارای دفتار و نمایندگی هایی در بسیاری از مناطق و شهر ها می باشد.علاقمندان می توانند برای بهره گیری از خدمات و محصولات این شرکت و یا مشاوره و دریافت رزومه فعالیت ها و یا مشخصات فنی محصولات این شرکت ، با نمایندگی این مجموعه و یا دفتر مرکزی این شرکت ( 44618462-44618379) تماس حاصل فرمایند. همچنین علاقمندان به همکاری با این شرکت می توانند جهت اخذ نمایندگی و عاملیت فروش خدمات و محصولات این شرکت با شماره تلفن 09120916272 تماس حاصل نمایند.

 

 

تاریخ: 1398/4/31      بازدید:100

شرکت کلینیک بتن ایران

شرکت کلینیک بتن ایران

کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت بازرگانی رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر در سال 1385 ، با اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه با محوریت بتن راه اندازی گردیده است . کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت بازرگانی رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر در سال 1385 ، با اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه با محوریت بتن راه اندازی گردیده است . کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، اولین و تنها مجموعه فنی و مهندسی با محوریت بتن در سطح کشور می باشد که توانسته با ارائه خدمات متنوع و تخصصی گامی نو و البته کارآمد در عرصه صنعت بتن کشور بردارد. این امر باعث گردیده تا کارفرمایان ، کارشناسان و مهندسین فعال در عرصه بتن کشور با در اختیار داشتن تیم کارآمد و تخصصی ، در کنار خود ، راه سخت اجرای پروژه عمرانی را با اطمینانی بیشتر و با کیفیت تر بردارند. کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، با به کارگیری تیم های کارشناسی ، اجرایی ، تخصصی ، بازرگانی و آموزشی از میان فعالان و متخصصین بتن برجسته کشور و همکاری اساتید برجسته ، همواره سعی دارد تا با اولویت قراردهی کیفیت و تخصص باعث ارتقاء سطح کیفی ، مهندسی و اجرایی پروژه ها و با رفتن سطح عملی دست اندرکاران گردد. در این راستا ، کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران فعالیت خود را در سه شاخه کارشناسی - فنی و مهندسی ، آموزش و بازرگانی هدف دهی و پیگیری نموده و خواهد نمود و در این راستا موفق به اخذ ایزو 9001 ، ایزو 14001 ، ایزو 28001 و ایزو 29001 گردید است. هيات مديره اين شركت با اعتقاد و انديشه هميشگي به حضوري كارآمد و مثمر ثمر در جريان خروشان آباداني ايران عزيز و با بهره گيري از تجارب چندين ساله كارشناسان خود در پروژه های بزرگ عمراني در سطح كشور از يك سو و نيز تلفيق توامان آن با علوم روز مهندسي و اجرايي از سوي ديگر همواره سعي مي نمايد با حضور موثر خود در گستره پهناور عمران ايران ، گامي هر چند كوچك در راستاي ارتقا سطح كيفي پروژه هاي عمراني بردارد. از اين رو اميد است بتوانيم در اين راه حركتي درخور انجام نمايم.

با احترام-مدير عامل ايمان غلامي نيگچه


افراد آنلاین : 223   نفر    بازدید امروز : 17569   نفر    بازدید دیروز : 13004   نفر    بازدید  این ماه :  356806   نفر    بازدید ماه گذشته : 346548   نفر    بازدید کل : 9518863   نفر   
.کليه حقوق اين وب سایت متعلق به کلینیک بتن ایران است © توسعه دهنده:پرشیاداده