تماس برای مشاوره؟

متخصصین و کارشناسان کلینیک بتن ایران آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

مشاوره فنی: 09120916272-09128889641

مشاور اجرایی پروژه تعمیراتی: 09128889641

پشتیبانی فنی فروش: 09120916272

دستورالعمل نگهداری و انبار كردن سيمان در کارگاه

انبار كردن سيمان:

سيمان فله اي بايد در سيلوهاي فلزي انبار شود. در شرايط كاملاً مطلوب حداكثر مدت انبار كردن سيمان از تاريخ توليد 4 ماه در سيلو فلزي مي باشد. از انبار كردن سيمان فله اي در انبار هاي بنائي خودداري شود و در صورت اضطرار لازم است كف و ديوار و سقف انبار آب بندي و نم بندي باشد و سيمان به ترتيب ورود به انبار مصرف گردد و حداكثر مدت انبار كردن دو هفته خواهد بود.

سيمان كيسه اي بايد در انبار مناسب قرار داده شود. كف انبار بايد حداقل 8/0 متر بالاتر از زمين طبيعي باشد. ارتفاع سقف انبار  از كف به4/2 دهم متر محدود شود. انبار داراي حداقل درب و ترجيحاً بدون پنجره باشد. كف، ديوار و سقف انبار آب بندي و نم بندي شده باشد. سيمانها به ديوار تكيه داده نشود و فاصله 15 سانتي متر مناسب است كيسه هاي سيمان بر روي كف قرار مي گيرد و يك سكوي چوبي با فاصله 10 سانتي متر از كف مورد استفاده باشد و يا در زير كيسه ها نايلون پهن شود.

سيمانها در رديف هاي 3 تا 4 تائي چيده شود ( در عرض ) فاصله اي براي تردد بين رديف ها منظور شود

( حدود 8/0 متر) سيمانها در منطقه مرطوب و حتي خشك بهم بچسبد و تعداد كيسه هاي روي هم در مناطق خشك و خنك براي مدت كم 14 كيسه  و براي مدت طولاني 10 تا 12 كيسه باشد. در مناطق مرطوب و گرم براي مدت كم 10 كيسه و براي مدت طولاني به 7 كيسه محدود شود. حداكثر مدت انبار كردن در مناطق خشك 3 ماه و در مناطق مرطوب 2 ماه مي باشد.

از مصرف سيمان فاسد و كلوخه در بتن پرهيز شود و اين سيمانها ترجيحاً در كارهاي كم اهميت و بنائي مورد استفاده قرار گيرد.سيمان هيدراته و فاسد و كلوخه در بتن بخوبي توزيع نمي شود و آب دور دانه ها را نمي گيرد.      

همچنين زمان گيرش آن طولاني و مقاومت هاي اوليه و ميان  مدت آن به شدت كاهش مي يابد. در فضاي روباز سيمانها براي مصرف روزانه مي تواند انبار شود و لازم است با نايلون كاملاً پوشانده شود.

 

 

 

 

 

 

کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران

مجموعه کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت تولید رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر از سال 1385 فعالیت خود را آغاز نموده است. این مجموعه با شناخت خلا موجود در زمینه ارائه خدمات تخصصی بتن در سطح کشور ، با بکارگیری پرسنل تخصصی و نیز تجهیزات ویژه ، در این سالهای سعی نموده گامی کاربردی و موثر در زمینه رفع نیاز متخصصین ، کارفرمایان ، مهندسین ، دانشجویان ، مشاورین و پیمانکاران بردارد. در این قالب و بهره گیری از تجربیات روزافزودن خود ، با عنایت به اخذ استانداردهای بین المللی ( استاندارد CE  اتحادیه اروپا و استاندارد ایزو 9001 ) ، این مجموعه  همواره سعی است خدماتی به روز و تخصصی و کاربردی تر ارائه نماید. شرح خلاصه خدمات ارائه شده توسط این شرکت شامل بخشهای زیر می باشد. این شرکت در حال حاضر عضو وندور لیست صنایع دفاع ، لیست بلند وزارت نفت ، وندورلیست سازمان تامین اجتماعی و عضو انجمن ملی بتن ایران می باشد.

 

مجموعه تولیدی و بازرگانی رایحه بتن سبز :

 

مجموعه مهندسی ژرف تابان مهر :

 

در حال حاضر مجموعه کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ، دارای دفتار و نمایندگی هایی در بسیاری از مناطق و شهر ها می باشد.علاقمندان می توانند برای بهره گیری از خدمات و محصولات این شرکت و یا مشاوره و دریافت رزومه فعالیت ها و یا مشخصات فنی محصولات این شرکت ، با نمایندگی این مجموعه و یا دفتر مرکزی این شرکت ( 44618462-44618379) تماس حاصل فرمایند. همچنین علاقمندان به همکاری با این شرکت می توانند جهت اخذ نمایندگی و عاملیت فروش خدمات و محصولات این شرکت با شماره تلفن 09120916272 تماس حاصل نمایند.

 

 

تاریخ: 1398/5/1      بازدید:164

تماس با ما