تماس برای مشاوره؟

متخصصین و کارشناسان کلینیک بتن ایران آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

مشاوره فنی: 09120916272-09128889641

مشاور اجرایی پروژه تعمیراتی: 09128889641

پشتیبانی فنی فروش: 09120916272

توزين يا پيمانه كردن حجمي مصالح بتن در کارگاه

توزين يا پيمانه كردن حجمي مصالح بتن

در توزين مصالح بتن مشكل عمده رطوبت متغير مصالح است و بايد مقدار آب مصرفي را چنان به دست آورد كه نسبت آب به سيمان بتن ثابت بماند و در نتيجه رواني بتن تغيير ننمايد.

در عمل عمدتاً مقدار آب را چنان اختيار مي كنند كه رواني بتن  حول و حوش رواني بتن طرح مخلوط باشد. لذا با محدود كردن رواني و با فرض ثابت بودن ساير اجزاء بتن ، بجز آب ، سعي مي كنند تا نسبت آب به سيمان را كنترل نمايند . در روش پيمانه كردن علاوه برحل مشكل فوق، لازم است حجم مصالح مصرفي بدست آيدكه درمورد شن وسيمان اين كار با تقسيم وزن به وزن مخصوص توده اي،رواني آنهابدست مي آيد. اما مشكل عمده پديده افزايش حجم ماسه است و حجم ماسه مرطوب از حجم ماسه خشك بيشتر است  ولي در مورد شن چنين نيست .  

تقريباً به ازاي هر يك در صد رطوبت در ماسه حدود 5 در صد بايد به حجم خشك افزود ولي اگر رطوبت بيش از 5 در صد شود لازم است به ازاي هر يك در صد رطوبت مازاد بر 5 در صد، مجدداً 5 در صد از حجم ماسه كاست در غير اينصورت با پديده كم ماسه گي و درشتي بافت بتن و خشن بودن آن مواجه مي شويم و مخلوط مورد نظر حاصل نمي گردد.

 

 

 

 

 

 

کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران

مجموعه کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت تولید رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر از سال 1385 فعالیت خود را آغاز نموده است. این مجموعه با شناخت خلا موجود در زمینه ارائه خدمات تخصصی بتن در سطح کشور ، با بکارگیری پرسنل تخصصی و نیز تجهیزات ویژه ، در این سالهای سعی نموده گامی کاربردی و موثر در زمینه رفع نیاز متخصصین ، کارفرمایان ، مهندسین ، دانشجویان ، مشاورین و پیمانکاران بردارد. در این قالب و بهره گیری از تجربیات روزافزودن خود ، با عنایت به اخذ استانداردهای بین المللی ( استاندارد CE  اتحادیه اروپا و استاندارد ایزو 9001 ) ، این مجموعه  همواره سعی است خدماتی به روز و تخصصی و کاربردی تر ارائه نماید. شرح خلاصه خدمات ارائه شده توسط این شرکت شامل بخشهای زیر می باشد. این شرکت در حال حاضر عضو وندور لیست صنایع دفاع ، لیست بلند وزارت نفت ، وندورلیست سازمان تامین اجتماعی و عضو انجمن ملی بتن ایران می باشد.

 

مجموعه تولیدی و بازرگانی رایحه بتن سبز :

 

مجموعه مهندسی ژرف تابان مهر :

 

در حال حاضر مجموعه کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ، دارای دفتار و نمایندگی هایی در بسیاری از مناطق و شهر ها می باشد.علاقمندان می توانند برای بهره گیری از خدمات و محصولات این شرکت و یا مشاوره و دریافت رزومه فعالیت ها و یا مشخصات فنی محصولات این شرکت ، با نمایندگی این مجموعه و یا دفتر مرکزی این شرکت ( 44618462-44618379) تماس حاصل فرمایند. همچنین علاقمندان به همکاری با این شرکت می توانند جهت اخذ نمایندگی و عاملیت فروش خدمات و محصولات این شرکت با شماره تلفن 09120916272 تماس حاصل نمایند.

 

 

تاریخ: 1398/5/1      بازدید:172

تماس با ما