مشاور و تولید کننده محصولات افزودنی و قطعات جانبی بتن _ ارائه دهنده خدمات فنی و مهندسی بتن

Produce & Repconsultant, producer of concrete products providing engineering and technical services
تاثیر الیاف بتن بر جذب آب و دوام بتن

تاثیر الیاف بتن بر جذب آب و دوام بتن

تولید کنندگان قطعات بتنی پیش ساخته بسیار نگران خرابی قطعات تحت حملات سولفاتی، سیکل ذوب و یخبندان، سرطان بتن و خوردگی آرماتورها می باشند. در تمامی این موارد نفوذ پذیری در مقابل آب نقش بسیار موثری دارد. دوام در قطعات بتنی پیش ساخته تابع نرخ نفوذ اب در قطعات است. نتایج نشان می دهد که نفوذ پذیری شدیدا تابع ترک خوردگی در بتن است. بدیهی است که با افزایش عرض ترک ها دوام و نفوذپذیری به خطر می افتد. مسلح سازی با الیاف موجب کنترل رشد ترک ها، افزایش سختی سطح ترک ها می شود که مسلما نفوذپذیری را کاهش می دهد. در بتن های تحت تنش عرض ترک ها در بتن های فاقد الیاف رشد شدیدی دارند این نرخ رشد در بتن های مسلح شده به الیاف بسیار کمتر است‌. به عبارت دیگر اگرچه الیاف باعث بهبود دوام و نفوذپذیری می شود اما این مسله تابع توانایی الیاف در کنترل رشد عرض ترک ها دارد.جزئیات مطالعه شده در اثر گذاری الیاف در کنترل نفوذ گاز در بتن های تحت تنش نشان می دهد که استفاده از الیاف موجب کاهش نفوذپذیری می شود.

در یک مطالعه صورت گرفته، نحوه بهبود الیاف در نفوذپذیری شرح داده شده است. در این مطالعه از آزمایش thermoporomrtry در کنار آزمایش نفوذ جیوه بر روی بتن های مسلح به الیاف سلولز صورت گرفت که نشان داد استفاده از الیاف سلولزی موجب بهبود حفرات می شود. این مسله در آزمایش میکروسکوپ الکترونی نیز احراز شد.

خوردگی آرماتورهای فولادی در قطعات بتنی پیش ساخته یک نگرانی اساسی است. مقدار یون کلر در بتن یک نگرانی است. شیوه ی شروع خوردگی آرماتور به خوبی شناسایی شده است. متاسفانه، ایجاد ترک باعث نفوذ یون های کلر و سایر مواد شیمیایی به داخل بتن و فراهم آوردن شرایط خوردگی می شود. زیرا یون کلر تنها توسط آب از طریق موئینه ها و ترک ها به داخل بتن نفوذ می کند. به عبارت دیگر نفوذ یون کلر شدیدا تابع نفوذ آب به داخل بتن است. همانطور که قبلا گفته شد الیاف ها موجب کاهش نفوذ آب در بتن های تحت تنش و بدون تنش می شود که باعث کاهش نرخ نفوذ یون کلر می شود. در نتیجه استفاده از الیاف موجب افزایش دوام و بالطبع طول عمر سازه می شود. مطالعات اخیر نشان می دهد که الیاف های پلی پروپیلن و سلولز ممکن است باعث افزایش ضریب آشکار (کلی) یون کلر شود اما باعث کاهش ضریب موثر (آزاد) یون کلر می شود. به عبارت دیگر، زمانی که مقدار بیشتری از یون کلر به داخل بتن های مسلح به الیاف نفوذ کند، الیاف ها با یون های عبور کرده به صورت شیمیایی ترکیب می شوند که باعث محدود کردن و کاهش دادن یون های کلر آزاد مناسب برای شروع خوردگی می شود.

 

 

 

 

 

 

 

کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران

مجموعه کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت تولید رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر از سال 1385 فعالیت خود را آغاز نموده است. این مجموعه با شناخت خلا موجود در زمینه ارائه خدمات تخصصی بتن در سطح کشور ، با بکارگیری پرسنل تخصصی و نیز تجهیزات ویژه ، در این سالهای سعی نموده گامی کاربردی و موثر در زمینه رفع نیاز متخصصین ، کارفرمایان ، مهندسین ، دانشجویان ، مشاورین و پیمانکاران بردارد. در این قالب و بهره گیری از تجربیات روزافزودن خود ، با عنایت به اخذ استانداردهای بین المللی ( استاندارد CE  اتحادیه اروپا و استاندارد ایزو 9001 ) ، این مجموعه  همواره سعی است خدماتی به روز و تخصصی و کاربردی تر ارائه نماید. شرح خلاصه خدمات ارائه شده توسط این شرکت شامل بخشهای زیر می باشد. این شرکت در حال حاضر عضو وندور لیست صنایع دفاع ، لیست بلند وزارت نفت ، وندورلیست سازمان تامین اجتماعی و عضو انجمن ملی بتن ایران می باشد.

 

مجموعه تولیدی و بازرگانی رایحه بتن سبز :

 

مجموعه مهندسی ژرف تابان مهر :

 

در حال حاضر مجموعه کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ، دارای دفتار و نمایندگی هایی در بسیاری از مناطق و شهر ها می باشد.علاقمندان می توانند برای بهره گیری از خدمات و محصولات این شرکت و یا مشاوره و دریافت رزومه فعالیت ها و یا مشخصات فنی محصولات این شرکت ، با نمایندگی این مجموعه و یا دفتر مرکزی این شرکت ( 44618462-44618379) تماس حاصل فرمایند. همچنین علاقمندان به همکاری با این شرکت می توانند جهت اخذ نمایندگی و عاملیت فروش خدمات و محصولات این شرکت با شماره تلفن 09120916272 تماس حاصل نمایند.

 

 

تاریخ: 1398/5/15      بازدید:281

شرکت کلینیک بتن ایران

شرکت کلینیک بتن ایران

 کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت بازرگانی رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر در سال 1385 ، با اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه با محوریت بتن راه اندازی گردیده است . کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، اولین و تنها مجموعه فنی و مهندسی با محوریت بتن در سطح کشور می باشد که توانسته با ارائه خدمات متنوع و تخصصی گامی نو و البته کارآمد در عرصه صنعت بتن کشور بردارد. این امر باعث گردیده تا کارفرمایان ، کارشناسان و مهندسین فعال در عرصه بتن کشور با در اختیار داشتن تیم کارآمد و تخصصی ، در کنار خود ، راه سخت اجرای پروژه عمرانی را با اطمینانی بیشتر و با کیفیت تر بردارند. کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، با به کارگیری تیم های کارشناسی ، اجرایی ، تخصصی ، بازرگانی و آموزشی از میان فعالان و متخصصین بتن برجسته کشور و همکاری اساتید برجسته ، همواره سعی دارد تا با اولویت قراردهی کیفیت و تخصص باعث ارتقاء سطح کیفی ، مهندسی و اجرایی پروژه ها و با رفتن سطح عملی دست اندرکاران گردد. در این راستا ، کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران فعالیت خود را در سه شاخه کارشناسی - فنی و مهندسی ، آموزش و بازرگانی هدف دهی و پیگیری نموده و خواهد نمود و در این راستا موفق به اخذ ایزو 9001 ، ایزو 14001 ، ایزو 28001 و ایزو 29001 گردید است. هيات مديره اين شركت با اعتقاد و انديشه هميشگي به حضوري كارآمد و مثمر ثمر در جريان خروشان آباداني ايران عزيز و با بهره گيري از تجارب چندين ساله كارشناسان خود در پروژه های بزرگ عمراني در سطح كشور از يك سو و نيز تلفيق توامان آن با علوم روز مهندسي و اجرايي از سوي ديگر همواره سعي مي نمايد با حضور موثر خود در گستره پهناور عمران ايران ، گامي هر چند كوچك در راستاي ارتقا سطح كيفي پروژه هاي عمراني بردارد. از اين رو اميد است بتوانيم در اين راه حركتي درخور انجام نمايم.

با احترام-مدير عامل ايمان غلامي نيگچه


افراد آنلاین : 150   نفر    بازدید امروز : 266   نفر    بازدید دیروز : 11802   نفر    بازدید  این ماه :  277894   نفر    بازدید ماه گذشته : 493403   نفر    بازدید کل : 10321434   نفر   
.کليه حقوق اين وب سایت متعلق به کلینیک بتن ایران است © توسعه دهنده:پرشیاداده