مشاور و تولید کننده محصولات افزودنی و قطعات جانبی بتن _ ارائه دهنده خدمات فنی و مهندسی بتن

Produce & Repconsultant, producer of concrete products providing engineering and technical services
زودگیر شاتکریت بتن Dezocrete S-123

زودگیر شاتکریت بتن Dezocrete s-123

شاتکریت تر - مایع زودگیر کننده غیر قلیایی قوی برای بتن پاشی به روش مرطوب

شرح :

Dezocrete S-123 زودگیر کننده بتن با عملکرد قوی و عاری از مواد قلیایی است که برای عملیات بتن پاشی استفاده می شود . این محصول به صورت مایع عرضه شده و مقدار مصرف آن بر حسب زمان های گیرش و سخت شدن مورد نیاز متغیر است .

 

دامنه های کاربرد :

Dezocrete S-123 در هر جایی که مقاومت اولیه زیاد ، مقاومت نهایی خوب و اجرای لایه های ضخیم احتیاج باشد به کار می رود مانند :

  • نگهداری موقت یا دائمی در تونلها
  • تثبیت صخره ها در معادن
  • حفاری زمین های ضعیف و سست
  • تثبیت سطوح شیبدار
  • همچنین برای زودگیر کنندگی دوغاب های سیمانی مانند : دوغاب مصرفی در حفاری با TBM و یا تزریق دوغاب سیمان و بتن کفی برای پر کردن پشت سازه های بتنی.

 

فواید :

Dezocrete S-123 یک زودگیر کننده ایده آل برای بتن پاشی به روش مرطوب برای تثبیت صخره ها است زیرا خاصیت زودگیری این امکان را فراهم می آورد که :

  • روند کارها سریع شده و امکان اجرای لایه های ضخیم بتن پاششی در هر مرحله اجرایی به وجود می آید
  • فرمول تولید منحصر به فرد آن امکان کسب مقاومت کوتاه مدت ، دراز مدت و دوام بتن را فراهم می آورد .
  • Dezocrete S-123 محصولی مایع است بنابراین انتقال آن آسان و وسایل اندازه گیری و افزودن آن به بتن دقیق است .
  • گرد و غبار کمتری به وود می آید بنابراین محیط کار تمیزتر است.
  • چون این محصول آسیب رسان نیست ، ایمنی محیط کار بیشتر می شود . فشار کاری و هزینه های حمل و نقل کاهش می یابدپمپ مادونی – غیر پیستونی

 

بسته بندی :

Dezocrete S-123 در گالن های 25 کیلوگرمی ، بشکه های 285 کیلوگرمی و تانکرهای 1100 کیلوگرمی عرضه می گردد .

 

ویژگیها :

شکل : مایع غلیظ

رنگ : بژ

وزن مخصوص در 20 درجه سانتیگراد : 1.43 گرم در میلی لیتر

عدد اسیدی ( محلول 1 به 1 با آب ) : 2.1 تا 3.1

مقدار کلراید : کمتر از 0.1 درصد

 

 

روش اجرا : بستر کار بایستی تمیز و عاری از تکه های سست بوده و بهتر است کمی مرطوب باشد .پیشنهاد می گردد از سیمان تازه استفاده کنید زیرا سیمان کهنه اثرات منفی در مختصات گیرش مخلوط بتنی به وجود می آورد .

Dezocrete S-123 به نوع سیمان حساس است . با برخی سیمان ها مختصات گیرش خیلی کند می شود . پیشنهاد می گردد از سیمان پرتلند استفاده نمایید که به طور معمول گیرش سریعتری از سیمان های ترکیبی و ضد سولفات دارد .

به هر حال Dezocrete S-123  به خوبی با سیمان های مخلوط با خاکستر بادی و سرباره عمل می کند . در همه موارد به طور جدی توصیه می گردد آزمایش های مقدماتی برای کنترل زمان گیرش و مقاومت 24 ساعته با سیمان مصرفی در طرح انجام پذیرد.

ارزیابی زمان گیرش و مقاومت 24 ساعته ( بدون اضافه کردن مایع کنترل کننده هیدراسیون ) بایستی به کمک ملات آزمایشس و بر طبق آیین نامه اروپایی EEFNARC  برای بتن پاشی ، پیوست 1 ماده 6.3 انجام    گردد . نتایج جدولزیر فقط به عنوان راهنمای انجام کار استفاده شود .

 

گیرش اولیه

گیرش نهایی

مقاومت 24 ساعته

رده بندی

2 دقیقه

6 تا 8 دقیقه

18 تا 20 مگاپاسکال

خوب

5 دقیقه

8 تا 12 ذقیقه

12 تا 15 مگاپاسکال

قابل قبول

بیش از 10 دقیقه

بیش از 15 دقیقه

کمتر از 10 مگاپاسکال

ضعیف

 

 

توجه : چنانچه زمان گیرش کوتاه باشد ،  مقاومت 24 ساعته مطلوب است .

 

اختلاط :

در طرح اختلاط بتن پاشی به روش مرطوب که از Dezocrete S-123 استفاده می شود . نسبت آب به سیمان ( تمام مواد سیمانی ) بایستی کمتر از 0.5 و بهتر آنکه کمتر از 0.45  باشد . اگر هدف مقاومت های زودرس خیلی زیاد باشد بهتر است نسبت آب به سیمان 0.4 و یا کمتر در نظر گرفته شود . هر چه نسبت آب به مواد سیمانی کمتر باشد گیرش سریعتر اتفاق می افتد ، زودگیر کننده کمتری مصرف می شود و می توان لایه های ضخیم تری در سقف اجرا نمود.

 

مقادیر مصرف :

Dezocrete S-123   در سر نازل افزوده می شود . برای اطمینان از مصرف دقیق و یکنواخت و جهت اطمینان از کیفیت بتن پاشیده شده ، از راهنمایی زیر برای انتخاب پمپ مناسب استفاده نمایید.

با وسایل زیر به خوبی کار می کند :

با این ابزار کار نکنید :

در لوله مکنده فیلتر نصب نکنید زیرا باعث انسداد می شود . بهتر است ماده از قسمت پایین بشکه مکیده شود.

 

سازگاری با با سایر افزودنی ها

Dezocrete S-123 را می توان همزمان با زودگیر کننده های غیرقلیایی به کار برد ولی نباید آن ها را به صورت مخلوط شده نگهداری کرد . توجه داشته باشید این محصول هر گز نباید با سایر زودگیر ها مخلوط نمود .

 

مقادیر مصرف :

مقدار مصرف Dezocrete S-123 بستگی به : شرایط دما ، واکنش زایی سیمان مصرفی ، ضخامت لایه مورد نیاز ، زمان گیرش و توسعه مقاومت اولیه دارد . مصرف عمومی آن بین 3 تا 10 درصد وزن سیمان مصرفی می باشد . مصرف بیش از 10 درصد باعث کاهش مقاومت نهایی می شود.

 

تمیز کردن پمپ اندازه گیر:

قبل از استفاده از Dezocrete S-123 بایستی لوله ها به طور کامل تمیز و با آب فراوان شسته شوند . عدم رعایت آن منجر به مسدود شدن سیستم می شود . اطمینان حاصل کنید که تمام کارکنان آزمایش کننده و کاربر از این مسئله آگاهی دارند.

 

انبار داری :

Dezocrete S-123 بایستی در دمای 5+ تا 35+ درجه سانتیگراد نگهداری شود . این محصول باید در ظروف پلاستیکی ، فایبرگلاس و یا استیل نگهداری شود . نباید آن را در بشکه های آهنی بریزید ،زیرا اسیدی بودن آن سبب خوردگی ظرف و تاثیر بر کارآیی محصول می شود .

پس از انبارداری طولانی ، Dezocrete S-123 را با ابزار مکانیکی و یا پمپ هم بزنید . از هوای فشرده برای اختلاط آن استفاده نکنید.

 

در صورتی که در بشکه برای مدت طولانی باز بماند ، سطح مایع در ترکیب با هواد تشکیل پوسته و تولید حباب می نماید که باعث انسداد لوله ها می شود .

در صورت یخ زدن با بخش فنی شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن تماس حاصل نمایید و قبل از استفاده ، اقدام به آزمایش عملکرد محصول نمایید.

 

نکات ایمنی :

Dezocrete S-123   دارای هیچ گونه ماده خطرناکی نیست . اگر چه کلیه نکات احتیاطی که در مورد مواد سیمانی رعایت می شود بایستی به کار گرفته شود . از تماس با پوست بدن و چشم پرهیز شود . از دستکش لاستیکی و عینک استفاده کنید . در صورت تماس احتمالی موضع را با آب بشوریید . و در صورت تماس با چشم ها به پزشک مراجعه نمایید . برای کسب آگاهی بیشتر به بروشور ایمنی محصول مراجعه کنید .

 

تائیدیه کیفیت :

تمامی محصولاتی که توسط شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران تولید و عرضه می گردند مطابق با استاندارد های کیفی بین المللی می باشد.

تاریخ: 1394/07/09      بازدید:1464
فایل ندارد

شرکت کلینیک بتن ایران

شرکت کلینیک بتن ایران

کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت بازرگانی رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر در سال 1385 ، با اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه با محوریت بتن راه اندازی گردیده است . کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت بازرگانی رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر در سال 1385 ، با اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه با محوریت بتن راه اندازی گردیده است . کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، اولین و تنها مجموعه فنی و مهندسی با محوریت بتن در سطح کشور می باشد که توانسته با ارائه خدمات متنوع و تخصصی گامی نو و البته کارآمد در عرصه صنعت بتن کشور بردارد. این امر باعث گردیده تا کارفرمایان ، کارشناسان و مهندسین فعال در عرصه بتن کشور با در اختیار داشتن تیم کارآمد و تخصصی ، در کنار خود ، راه سخت اجرای پروژه عمرانی را با اطمینانی بیشتر و با کیفیت تر بردارند. کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، با به کارگیری تیم های کارشناسی ، اجرایی ، تخصصی ، بازرگانی و آموزشی از میان فعالان و متخصصین بتن برجسته کشور و همکاری اساتید برجسته ، همواره سعی دارد تا با اولویت قراردهی کیفیت و تخصص باعث ارتقاء سطح کیفی ، مهندسی و اجرایی پروژه ها و با رفتن سطح عملی دست اندرکاران گردد. در این راستا ، کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران فعالیت خود را در سه شاخه کارشناسی - فنی و مهندسی ، آموزش و بازرگانی هدف دهی و پیگیری نموده و خواهد نمود و در این راستا موفق به اخذ ایزو 9001 ، ایزو 14001 ، ایزو 28001 و ایزو 29001 گردید است. هيات مديره اين شركت با اعتقاد و انديشه هميشگي به حضوري كارآمد و مثمر ثمر در جريان خروشان آباداني ايران عزيز و با بهره گيري از تجارب چندين ساله كارشناسان خود در پروژه های بزرگ عمراني در سطح كشور از يك سو و نيز تلفيق توامان آن با علوم روز مهندسي و اجرايي از سوي ديگر همواره سعي مي نمايد با حضور موثر خود در گستره پهناور عمران ايران ، گامي هر چند كوچك در راستاي ارتقا سطح كيفي پروژه هاي عمراني بردارد. از اين رو اميد است بتوانيم در اين راه حركتي درخور انجام نمايم.

با احترام-مدير عامل ايمان غلامي نيگچه


افراد آنلاین : 82   نفر    بازدید امروز : 4714   نفر    بازدید دیروز : 16764   نفر    بازدید  این ماه :  422577   نفر    بازدید ماه گذشته : 388080   نفر    بازدید کل : 9972714   نفر   
.کليه حقوق اين وب سایت متعلق به کلینیک بتن ایران است © توسعه دهنده:پرشیاداده