مشاور و تولید کننده محصولات افزودنی و قطعات جانبی بتن _ ارائه دهنده خدمات فنی و مهندسی بتن

Produce & Repconsultant, producer of concrete products providing engineering and technical services
ایزولاسیون استخربا فایبرگلاس

عبارت فایبرگلاس استخر ، اجرای آب بندی استخر با فایبرگلاس ، آب بندی استخر بتنی با پوشش فایبرگلاس، فایبرگلاس چیست ، ایزولاسیون مخازن ، عایق فایبرگلاس ، ایزولاسیون مخازن با فیبرگلاس ، ایزولاسیون مخازن اسید با فایبرگلاس  در سایت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران شما می توانید جهت دسترسی به مطالب ، استانداردها و محصولات مورد نظر خود از طریق پنجره جستجو در سمت راست صفحه اقدام نماید.

همچنین شما می توانید جهت کسب مشاوره و اطلاعات تکمیلی فنی ، اجرایی  و مالی با بخش فنی و مهندسی و یا فروش مجموعه کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ( 09120916271-44618462-44618379-021 ) تماس حاصل فرمایید.

 

از جمله پوشش و سیستم های آب بندی و محافظت سازه های بتنی فایبرگلاس می باشد . این پوشش دارای مقاومت شیمیایی بالایی در برابر مواد خورنده و اسید می باشد. از این رو ، فایبرگلاس می تواند گزینه مناسبی برای آب بندی مخازن و استخر های اسید و مواد شیمیایی به شمار آید.

 

 

آب بندی استخرها ( مشکلات ، محدودیتها  و انواع مواد و روش های آب بندی استخر ها )

یکی از مهمترین فاکتور ها و خصوصیات استخر ها به علت کاربری  آنها مبحث آب بندی می باشد. آب بندی در استخرها به علت خصوصیات منحصر به فرد خود نیازمند دقت عمل و تصمیم گیری های ویژه ای می باشد . از جمله مواردی که می تواند باعث تمایز آب بندی استخرها با سایر سازه های آبی مانند مخازن آب یا فاضلاب می باشد می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

1.        تغییرات دمایی آب و انبساط و انقباض ناشی از آن در سازه استخر

2.        عدم دسترسی به بدنه استخر در بسیاری از مواقع که به علت اجرای پوشش نهایی مانند کاشی کاری امکان تعمیرات ثانویه ناممکن ، سخت و هزینه بر می باشد.

3.        جابجایی و نشت در بدنه به علت اینکه در بسیاری از مواقع استخرها با استفاده از مصالح سنتی مانند آجر و یا بلوک ساخته می شوند و این امر به علت ناهمگن بودن سازه می تواند منجر به ایجاد ترک و یا جابجایی های هر چند کوچک گردد که به نوبه خود می تواند باعث ایجاد نشتی هایی در استخر گردد.

4.        اجرای سازه در پارت ها کوچک به علت ساخت سنتی که منجر به ایجاد درزهای مختلف اجرایی می گردد.

5.        عدم امکان آب بندی به صورت فار منفی به علت نا پیدا بودن محل نفوذ آب و در پاره ای از مواقع عدم دسترسی به پشت دیوار استخر

 

روش های آب بندی استخر

استخر ها با روش های مختلفی قابل آب بندی می باشند :

1.        آب بندی سازه در حین اجرا با استفاده از اجرا نوار آب بند ( واتراستاپ پی وی سی یا بنتونیتی ) این سیستم به علت اینکه در بسیاری از مواقع به علت مشکلات اجرایی شاهد ایجاد نقاط ضعیف در بتن و درزهای اجرایی می باشیم ، در نهایت نیازمند آب بندی ثانویه می باشد.

2.        اجرای لایه های آب بندی سنتی مانند اجرای پلاستر ، نرمه ماسه سیمان با مواد آب بند یا چسب بتن این سیستم به علت وجود درزهای اجرایی در خود ، خود می تواند منجر به عدم اجرای آب بندی قطعی گردد.

3.        اجرای پوشش های ژئوممبرین این سیستم به علت محدودیتهای ذاتی ژئوممبرین در استخر های کشاورزی مناسب بوده و کاربرد خوبی در استخر های شنا به ندارد. چرا کخ حود دارای نمای مناسبی به علت رنگ آن نبوده و چسبندگی لازم را برای اجرای کاشی ندارد. لازم به ذکر است این سیستم برای استخر یا مخازن آب کشاورزی و پرورش ماهی که دارای ابعاد بزرگ می باشد به خصوص در مواقعی که عملیات سازه ای صورت نگرفته و بستر کار صرفا خاکی یا شفته آهک می باشد به لحاظ سرعت بالای اجرا و اقتصادی بودن گزینه بهتر می باشد.

4.        اجرای پوشش های آب بندی پلی یورتان که با توجه به زیبایی و دکوراتیو بودن می تواند گزینه خوبی به خصوص در مواقعی که قصد اجرای کاشی وجود ندارد می باشد- از جمله مشکلات ان می توان به تخصصی بودن اجرای آن اشاره کرد.

5.        اجرای پوشش های نفوذگر کریستال شونده این پوشش های در صورتی که بدنه استخر بتن مسلح باشد می تواند به کاربرده شده و موثر باشد ولی امکان اجرای آن در استخر های بلوکی و آجری با لایه نهایی پلاستر ندارد.

6.        اجرای پوشش های سوپر الاستومری پایه سیمانی اکرلیکی : در واقع به اعتقاد متخصصی و نگارنده این متن ، با توجه به تجارت موجود و شرایط خاص مشروح در بالا ، این سیستم بهترین گزینه برای آب بندی استخر ها می باشد . از جمله مزایای این پوشش ها می توان به انعطاف پذیری بالا و تحمل تنش های ناشی از انبساط و انقباض ، ایجاد پل بر روی ترک و بتن های کرمو ، یک پارچه و بدون درز بودن ، مقاومت خوب در برابر سولفات و کلر ، چسبندگی عالی ، امکان اجرای کاشی و سرامیک و عدم اجرای تخصصی اشاره کرد. این پوشش های که دارای دو جز می باشد به راحتی با استفاده از غلطک ، برس و یا اسپری بر روی سطح بتن قابل اجرا می باشد.

 

 

از جمله مشکلات عدم آب بندی استخر ها ، علاوه بر کاهش آب ، امکان نشت سازه ، ظاهر نا زیبا می توان به خوردگی آزماتور ها به علت اضافه شدن کلر به آب استخر و تخریب استخر اشاره کرد.

 

 

 

فایبر گلاس چیست؟

فایبرگلاس یک نوع پوشش کامپوزیت(ماده ای متشکل از چند مواد) است که از رزین ها و الیاف شیشه درست می شود،امروزه اکثر کارخانه ها در دنیا مخازن آب واسید خود را بااستفاده از پوشش فایبر گلاس عایق می کنند وجلوی پوسیدگی و ازبین رفتن مخازن وضررهای ناشی از آن را می گیرنداما از ویژگی های دیگر فایبر گلاس سبک بودن ومستحکم بودن آن است که باعث تولیدانواع قطعات از جنس فایبر گلاس شده است سپر انواع خودروها،انواع ایرانیتها،اتاقک هاو...

 

رزین :

رزین از گروه پلیمرهاست که در دو نوع طبیعی ومصنوعی یافت می شود.رزین ها در حالت عادی بصورت مایع  میباشند که در اثر ترکیب شدن با دیگر مواد شیمیایی تغییر حالت داده وبه یک ماده جامد تبدیل می شوند ودر این حالت جزء پلیمر های ترموست بشمار می آیند یعنی در برابر حرارتهای بالا به حالت مایع باز نمی گردند. رزین ها در صنایع فایبرگلاس،رنگ سازی ،چسب سازی،فوم و..جزءمواد اولیه به حساب می آیند.

 

رزین های طبیعی:

این رزین ها از مواد معدنی ، گیاهان و حیوانات بدست می آیند. از نمونه های اینگونه رزین ها می توان به شیره ی درختان مخصوصا درخت کاج ،سندروس،قیر...اشاره کرد.در سالیان دور از این رزین ها به عنوان درز گیر وآب بندی قایق وکشتی استفاده می کردند. کهربا نیز نمونه ای از رزینهای طبیعی سفت شده است.

 

رزین های مصنوعی:

رزین های مصنوعی از ترکیب عناصر شیمیایی مجصول می شوند و چون در شرایط کنترل شده آزمایشگاهی تولید می شوند یکنواخت تر از نوع طبیعی شان هستند ودر صنعت رنگ سازی ،پلاستیک و...کاربرد دارند. از نمونه های این گونه رزین ها     می توان به رزین های پلی استر ، وینل استر و اپوکسی و پلی اورتان ها اشاره کرد.

 

رزین  پلی استر:

این رزین ها از ترکیب اسیدهای آلی دوعاملی با الکل های چند عاملی بدست می آیند و دارای بوی زننده ورنگ تیره مایل به سبز میباشند. این رزین ها توسط شتابگرها وخشک کنندهای مخصوص پخت می شوند وبه حالت جامد تبدیل می شوندودر طی این مرحله درصدی ار حجم خود را از دست می دهند به همین علت، پلی استر ها بیشتر در ساخت قطعات فایبر گلاس  کاربرد دارند. چون به راحتی از قالب جدا می شوند

 

رزین های وینل استر:

وینل استرها از ترکیب رزین اپوکسی با اسید های کربوکسیلیک بدست می آیند.و ازنظر رنگ، تیره مایل به قرمز وبوی بهتری نسبت به پلی استر ها دارند . این رزینها در برابر انواع اسید ها وباز ها از مقاومت شیمیایی ومکانیکی بالایی برخوردار هستند و بیشتر در ایزولاسیون مخازن کاربرد دارند

 

رزین های اپوکسی :

از ترکیب ابوکساید با پلی آمین ها رزین اپوکسی حاصل می شود. اپوکسی ها تقریبا بی رنگ و بی بو هستند و از نظر شیمیایی و مکانیکی قابلیت های زیادی نسبت به دیگر رزین ها دارند وهمچنین مقاومت الکتریکی بالا از دیگر ویژگی آنهاست.به همین علت اپوکسی ها کاربرد وسیعی در صنعت دارند که از چمله آنها می توان به صنعت چسب سازی ،کفپوش ها،قالب سازی،سامانه های الکتریکی والکترونیک،هواوفضا اشاره کرد

 

رزین های پلی اورتان:

گروهی دیگر از رزین های مصنوعی پلی اورتان ها هستند که از ترکیب پلی اول ها با ایزوسیانات بدست می آیند.پلی اورتان ها نیز به صورت فوم،الاستومری،پلاستیک نیز یافت می شوند.رزینهای پلی اورتان به علت مقاوت عالی در برابر نور خورشید ومقاومت سایشی فوق العاده بالا جز رزین های خاص بشمار می آیند.گران قیمت بودن این رزین ها باعث شده که فقط در شرایط بالا بودن حساسیت کار استفاده شوند.بطور مثال خط کشی های جاده ها که نیاز به مقاوت سایشی ودوام بالا در برابر نور خورشید دارند از رنگ های پلی اورتانی استفاده می کنند.

 

 

شرح کار پوشش فایبرگلاس

1.       تمیر کاری سطح به نحوی که سطح کار هر گونه آلودگی ، زنگ زدگی ، روغن و ... پاک گردد.

2.       سطح کار باید کاملا خشک و عاری از هر گونه رطوبت باشد

3.       اجرای پرایمر اپوکسی    Isonem EP Primer   به میزان 250 تا 400 گرم در هر مترمربع

4.       اجرای رزین اپوکسی Isonem Floor 2K  به میزان  700  تا 1000 گرم در مترمربع

5.       اجرای الیاف G FRP   ( الیاف Bitex Fiberglass  )  به وزن 400 گرم در مترمربع  ( میزان اولپ الیاف بر روی هم حداقل 10 سانتیمتر می باشد نصب الیاف باید به نحوی باشد که چسب لایه اول از  روزنه های الیاف خارج گردد  )

6.       اعمال لایه دوم رزین اپوکسی Isonem Floor 2K  به میزان 700 گرم در مترمربع.

7.       اجرای لایه دوم الیاف G FRP   ( الیاف Bitex Fiberglass  )  به وزن 400 گرم در مترمربع 

8.       اجرای لایه سوم رزین اپوکسی  Isonem Floor 2K به میزان 1000 گرم در مترمربع .  

9.       کلیه مراحل اجرای عملیات رزین ها باید منطبق با موراد مندرج در مشخصات فنی محصول باشد.

 

 

پوشش فايبرگلاس و لاينينگ مخازن

فايبرگلاس (Fibreglass/Fiberglass) :

فايبرگلاس يا كامپوزيت هاي پليمري نوعي پوشش است كه از مواد نفتي و پشم شيشه درست مي شود. امروزه  بيشتر كارخانه ها براي عايقكاري يا ايزولاسيون مخازن حاوي آب و اسيد از فايبرگلاس استفاده مي كنند و  بدين ترتيب جلوي پوسيدگي و  ازبين رفتن مخازن و ضررهاي ناشي از آن را مي گيرند.

سبك و مستحكم بودن از ديگر ويژگي هاي فايبرگلاس است كه باعث توليد انواع قطعات از جنس فايبرگلاس شده است ( چگالي فايبر گلاس در حدود ۲۰۰۰-۱۸۵۰ كيلوگرم بر متر مكعب است) : مخازن نگهداري مايعات مختلف از جمله اسيد، سپتيك تانكها، چربي گيرها  ، سپر انواع خودروها، انواع ايرانيتها، اتاقك ها ، سيلوهاي سيمان و

به عبارت ديگر فايبرگلاس كه به نامهاي GRP(Glass Reinforced Plastic) يا GFRP(Glass Fiber Reinforced Plastic) هم شناخته شده است يك FRP يا  Fiber (Fibre) Reinforcement Polymer ( فيبرهاي پليمري تقويت شده يا پلمير تقويت شده با الياف) ساخته شده از يك ماتريس پلاستيكي تقويت شده بوسيله فيبرهاي شيشه اي ريز و نازك مي باشد كه اين ماتريس پلاستيكي مي تواند شامل انواع رزين (اپوكسي ، پلي استر يا وينيل استر) و يا مواد ترموپلاستيك باشد.

فايبرگلاس ، كامپوزيتي از الياف شيشه با مواد پليمري است كه از پشم شيشه به عنوان ماده تقويت كننده و از مواد پليمري به عنوان مواد زمينه استفاده مي‌شود. قطعات فايبرگلاس حاوي يك نوع يا بيشتر از الياف تقويت كننده بوده كه توسط يك رزين ( ماتريس ) احاطه ميگردند.

الياف تقويتي نقش اصلي را در استحكام و مقاومت قطعات دارا مي باشند كه تعدادي از انواع آن شامل الياف شيشه ، الياف كربن ، الياف آراميد ، الياف بازالت و غيره هستند. كه الياف هاي فوق الذكر خود داراي اشكال و انواع مختلفي مي باشند.

 

متداولترين نوع مصرفي الياف تقويت كننده در صنايع الياف شيشه اي هستند .

كاربرد انواع رزين ها در ساخت مخازن فايبرگلاس :

   پلي استرها : ضعيف در برابر خوردگي هستند

   ونيل استرها : مقاومت خوب در برابر خوردگي دارند.

   اپوكسي ها : مقاوم در برابر خوردگي و دما مي باشد.

متداولترين رزين مصرفي در صنايع فايبرگلاس رزين پلي استر غير اشباع است .

رزين سهم بيشتري را در مقايسه با مواد ديگر به خود اختصاص مي دهد كه در ضمن داراي  دونقش مي باشد؛ اول به عنوان نگهدارنده يا تثبيت كننده محل الياف تقويتي ودوم اينكه در صورت اعمال نيرو به قطعه باعث تغيير شكل و توزيع  تنش در كل سطح مي گردد.

مزايا : استحكام بالا ، وزن سبك  ، پايداري نسبي دربرابر اشعه UV و مقاومت شيميائي ، دوام قابل توجه.

مقاومترين مخازن در برابر حرارت و اسيد از جنس فايبرگلاس ساخته ميشود. بطور مثال سينكهاي آزمايشگاهي ضد اسيد پليمري را نمي توان از پلي اتيلن ساخت چرا كه اسيد به سرعت با پلي اتيلن واكنش نشان داده و سبب خوردگي مخزن ميگردد و در اين موارد حتما مي بايد از فايبرگلاس جهت مخازن نگهداري اسيد استفاده نمود.

در فرآيند تجزيه فاضلاب توسط باكتري هاي بي هوازي مقدار بسيار زيادي اسيد توليد مي گردد و محيط اسيدي درون سپتيك زمينه خوردگي را براي مخزن فراهم ميكند.

در سپتيكهاي بتني بعد از تشكيل لايه  هاي لجن و شروع فعاليت باكتري زمينه خوردگي ديواره سپتيك فراهم ميگردد و با نفوذ فاضلاب به خارج از مخزن خاك اطراف آن بوي تعفن به خود ميگيرد كه در اين صورت كل خاك اطراف سپتيك به مرور زمان آلوده به انواع باكتري و بوي بسيار بد و آزار دهنده اي خواهد شد و زندگي در اين شرايط تجربه اي همچون عبور از شهركهاي صنعتي را در سراسر منطقه  براي ساكنين به ارمغان خواهد آورد.

تجزيه ناپذيري: تنها ماده اي كه هيچ وقت در طبيعت تجزيه نخواهد شد حتي در مقابل نور مستفيم خورشيد همين ورقهاي كامپوزيتي پليمري يا فايبرگلاس ميباشد و حتي پلي اتيلن در صورت نگهداري دور از نور خورشيد بعد از گذشت ۳۰ سال سرنوشتي شبيه بتن را خواهد داشت و در صورت قرار گرفتن در مقابل نور خورشيد بعد از ۳ سال تجزيه خواهد شد.

لاينينگ مخازن :

لاينينگ يا  ايزولاسيون يا عايق بندي مخازن عبارت است از پوشش مخازن با اعمال ماتريسي از رزين ترموست (پلي استر، اپوكسي، ونيل استر) و الياف (شيشه ، كربن ، آراميد ، بازالت) در لايه هاي متعد. انتخاب نوع رزين و الياف و همچنين تعداد لايه ها بستگي به عوامل محيطي و شيميايي محل كار دارد.

با استفاده از اين روش سطح مخازن بتني و فلزي از خوردگي هاي شيميايي ناشي از اسيدها و بازها و مواد اكسنده محافظت ميشود. در واقعبا اجراي پوشش فايبرگلاس داخل مخزن ، يك مخزن مجزا داخل مخزن اوليه شكل ميگيرد ، لذا طول عمر مخزن زياد مي شود. ضمنا به دليل يكپارچه و بدون درز بودن اين نوع لاينينگ ، احتمال نفوذ ماده درون مخزن به اين لايه صفر است.

لاينينگ صنعتي مخازن فلزي و بتني حاوي مواد شيميايي (اسيدي | اسيد كلريدريك ، فسفريك -قليايي-حلالهاي خورنده- مواد نفتي و...) با سيستمهاي اف آر پي لاينينگ و جي آر پي لاينينگ (F.R.P lining  و G.R.P lining ) انجام مي شود . هچنين مقاوم سازي سازهاي بتني نيز توسط  F.R.P  انجام مي گيرد.

ضمنا روشي است مناسب جهت پوشش مخازن تصفيه آب، Waste Water ، Sanitary Drain و مخازن آب Chiller در برابر اثرات تخريبي آب و اكسيداسيون سطح فلز.

عبارات مرتبط :

•          Laminate lining  :   اعمال لايه به لايه رزين و الياف با هدف ايجاد سپري مقاوم در برابر عوامل خوردگي و اكسيد كننده

•          G.R.P lining : جي ار پي لاينينگ يك لايه پوشش است كه بصورت پايدار براي مخازن بتني جهت  جلوگيري از نشتي و جذب آب استفاده مي شود.

از خاصيت هاي آن مي توان به ايجاد پوششي ژله اي (Gel coat) كه داراي خواص ضد قارچ (anti-bacterial)‌ و ضد ميكروب (Anti-Fungal) است اشاره كرد.

GRP لاينينگ براي مخازني بتني حاوي آب كه در زير زمين كار گذاشته شده اند از رشد جلبك و قارچ جلوگيري مي كند.

مخازني كه از طريق GRP lining (جي آر پي لاينينگ) آب بندي شده اند براي ذخيره آب آشاميدني مناسب هستند.

 از اين پوشش (با لاستيك هاي ويژه ضد اسيد و مقاوم در برابر خوردگي ، ضد باز ، ضد مواد خورنده ، ضد كرم ، ضد سايش ، ضد نمك ، مقاوم در برابر دما) براي مخازن و سطوحي كه با اسيد در تماس ميباشند مانند : مخازن رقيق كننده اسيد ، مخازن اسيد شويي قطعات ، مخازن آبكاري يا زيرسازي استخرها استفاده مي شود.

                             

•          Rubber Lining  : رابرلاينينگ پوشش لاستيكي مي باشد كه به منظور محافظت از سطح زير خود به روش هاي مختلف ( رابر لاينينگ سخت و رابر لاينينگ نرم) صورت مي پذيرد. به عبارت ديگر آستر كردن سطوح با ورقه هاي لاستيكي را رابرلاينينگ گويند.

 از اين پوشش (با لاستيك هاي ويژه ضد اسيد و مقاوم در برابر خوردگي ، ضد باز ، ضد مواد خورنده ، ضد كرم ، ضد سايش ، ضد نمك ، مقاوم در برابر دما) براي مخازن و سطوحي كه با اسيد در تماس ميباشند مانند : مخازن رقيق كننده اسيد ، مخازن اسيد شويي قطعات ، مخازن آبكاري يا زيرسازي استخرها استفاده مي شود.

به عبارت ديگر در مواردي كه مخازن و يا اتصالات تاسيساتي و يا تجهيزات صنعتي در تماس با موادشيميايي و خورنده قرار دارند جهت محافظت از فلز يا ديگر مواد قطعات از رابرلاينيگ استفاده مي شود. از مزيت اصلي اين نوع پوشش در مقايسه با ديگر پوشش هاي آب بندي (ايزولاسيون) اينست كه لاستيك هاي مورد استفاده در رابرلاينينگ خواصي دارند كه باعث ايجاد طول عمر بالايي (بسته به مواد شيميايي) در تجهيزاتي كه رابر لاينينگ مي شود مي گردد.

لذا در انواع مخازن ذيل مي تواند استفاده شود :

   * مخازن پتروشيمي ، پالايشگاه ها و صنايع نفت ، گاز و پتروشيمي

   * مخازن حاوي مواد غذايي

   * مخازن حاوي موادشوينده

   * مخازن حاوي انواع موادشيميايي

   * مخازن و حوضچه هاي خنثي كننده و آب ژاول

   * شيرهاي صنعتي در تماس با انواع موادشيميايي

   * فلنج هاي صنعتي در تماس با انواع موادشيميايي

   * انواع تجهيرات صنعتي

نامهاي اختصاري :

FRP : Fiber (or Fibre) Reinforced Plastic (or Polyester) or Fiber Reinforced Plastic (or Polyester) - (European Standards)

GRP / GFRP : Glassfibre Reinforce Plastic (or Polyester) - (BS Standards)

FRE : Fiberglass Reinforced Epoxy

GRE : Glassfibre Reinforced Epoxy

در مورد لوله ها :

RTRP : Reinforced Thermosetting Resin Pipe

RPMP : Reinforced Plastic (or Polymer) Mortar Pipe - (American Standards)

FRP :

FRP (اف آر پي) يا فيبرهاي پليمري تقويت شده يا پلمير تقويت شده با الياف ، نوعي ماده كامپوزيت متشكل از دو بخش فيبر يا الياف تقويتي است كه به وسيله يك ماتريس رزين از جنس پليمر احاطه شده است. فيبرهاي FRP به روش پلي اكريلونيتريل(PAN) ساخته مي شوند.

منسوجات FRP :

به طور كلي 4 نوع الياف بافته شده FRP وجود دارد كه اين منسوجات شامل الياف كربن، شيشه، آراميد و بازالت مي باشد. به عبارت ديگرFRP ها بطور كلي بر اساس فيبر تشكيل دهنده آنها به چهار دسته تقسيم مي شوند.

                  

                                             

FRP Lining :

اف آر پي لاينينگ يكي از رايج‌ترين كاربردهاي صنعت فايبرگلاس است، به عنوان مثال در آب‌بندي مخازن، پوشش سقفها، عايق بندي مخازن در صنايع شيميائي، توليد و يا مستحكم‌سازي مخازن پي‌وي‌سي، ضد خوردگي مخازن فلزي و ساير موارد. كه اين تفاوتها براساس رزين‌هاي تخصصي مختلف به دست مي‌آيد. اين رزينها مي‌تواند در برابر اسيدهاي قوي و حرارت بالا دوام بياورد.

از الياف FRP عمدتاً بصورت نصب خارجي بر روي سطوح بتني جهت ترميم و تقويت سازه هاي بتني استفاده مي گردد. از اين الياف همچنين در بهسازي لرزه اي يا مقاوم سازي در برابر انفجار  در سازه هاي بتني و  در تقويت سازه هاي مصالح بنايي ، فولادي و چوبي نيز مورد استفاده قرار مي گيرند. الياف FRP  به دو صورت لمينت هاي سخت شده  كه توسط پرايمر و چسب مجزا به سطح بستر چسبانده مي شوند و يا بصورت  الياف بافته شده خشك  كه در هنگام نصب با چسب مخصوص اشباع مي شوند استفاده مي گردند.  در حالت دوم چسب بعنوان ماتريكس بين الياف كامپوزيت و همچنين عامل اتصال الياف با سطح بستر عمل مي نمايد.كيفيت، يكپارچگي و عملكرد كلي سيستم هاي مقاوم سازي FRP تا حد زيادي بستگي به چسبندگي سيستم FRP به بستر زيرين (بتني و ...) دارد.

  

 

 

 

کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ، علاوه بر دفتر مرکزی خود واقع در تهران ، اشرفی اصفهانی ، گلزار سوم ، پلاک ، واحد 4 ، و نیز دفتر جنوب کشور خود، واقع در استان خوزستان ، شهرستان اهواز ، زیتون کارمندی ، فلکه پارک ، جنب بانک تجارت ، ساختمان 88 ، در بسیاری از استان های دیگر از جمله  استان هرمزگان ( بندرعباس ، قشم، خارک و ... ) ، استان بوشهر ( شهرستان بوشهر ، عسلویه ، جم ، برازجان، کنگان و ... ) ، استان اصفهان ( شهرستان اصفهان ،  شهرضا، فولاد شهر، شاهین شهر ، زرین شهر ) ، استان یزد ، استان کرمان ، استان فارس ( شهرستان شیراز ، نورآباد ممحسنی ، جهرم و ... ) ، استان کرمانشاه ، استان کردستان ( شهرستان سنندج ) ، استان لرستان ( خرم آباد ، بروجرد ، دورود، نورآباد ، الشتر و ... ) ، استان آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی ( شهرستان های تبریز و ارومیه ) ، استان اردبیل، استان زنجان، استان های خراسان رضوی ، خراسان جنوبی و شمالی ( شهرستان های مشهد ، بیرجند و ... ) ، استان زاهدان ( شهرستان های زاهدان ، ایرانشهر ، زابل ، سیرجان، پیرانشهر و ... )، استان البرز ( شهرستان کرج و ... ) ، استان کاشان ، استان قم ( شهرستان قم ) ، استان مازندران ( شهرستان های ساری ، بابل ، بابلسر، نوشهر ، چالوس ، محمود آباد و ... ) ، استان گیلان ( شهرستان های رشت ، بندرانزلی و ... ) ، استان ایلام ( شهرستان های ایلام و دهلران، مهران و ... )، استان همدان ( شهرستان های همدان ، تویسرکان و کبودرآهنگ ) ،استان گلستان ( شهرستان گرگان ) ،  استان خوزستان ( شهرستان اهواز ، دزفول ، ماهشهر، سربندر ، آبادان ، خرمشهر ، بهبهان ، شوشتر، شوش ، مسجدسلیمان، رامهرمز ، گتوند و ... ) ، استان چهارمحال بختیاری ( شهرکرد ) ، جزیره کیش ،  کشور عراق ( استان بصره، الاماره و نجف ) ، کشور افغانستان ( کابل و هرات ) ،  دارای دفاتر فروش و ارائه خدمات مهندسی می باشد. شما می توانید با مراجعه  یا تماس با این دفاتر ضمن مشاور از خدمات و محصولات ارائه شده بهره مند شوید.

تاریخ: 1395/04/13      بازدید:1940
فایل ندارد

شرکت کلینیک بتن ایران

شرکت کلینیک بتن ایران

کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت بازرگانی رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر در سال 1385 ، با اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه با محوریت بتن راه اندازی گردیده است . کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت بازرگانی رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر در سال 1385 ، با اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه با محوریت بتن راه اندازی گردیده است . کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، اولین و تنها مجموعه فنی و مهندسی با محوریت بتن در سطح کشور می باشد که توانسته با ارائه خدمات متنوع و تخصصی گامی نو و البته کارآمد در عرصه صنعت بتن کشور بردارد. این امر باعث گردیده تا کارفرمایان ، کارشناسان و مهندسین فعال در عرصه بتن کشور با در اختیار داشتن تیم کارآمد و تخصصی ، در کنار خود ، راه سخت اجرای پروژه عمرانی را با اطمینانی بیشتر و با کیفیت تر بردارند. کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، با به کارگیری تیم های کارشناسی ، اجرایی ، تخصصی ، بازرگانی و آموزشی از میان فعالان و متخصصین بتن برجسته کشور و همکاری اساتید برجسته ، همواره سعی دارد تا با اولویت قراردهی کیفیت و تخصص باعث ارتقاء سطح کیفی ، مهندسی و اجرایی پروژه ها و با رفتن سطح عملی دست اندرکاران گردد. در این راستا ، کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران فعالیت خود را در سه شاخه کارشناسی - فنی و مهندسی ، آموزش و بازرگانی هدف دهی و پیگیری نموده و خواهد نمود و در این راستا موفق به اخذ ایزو 9001 ، ایزو 14001 ، ایزو 28001 و ایزو 29001 گردید است. هيات مديره اين شركت با اعتقاد و انديشه هميشگي به حضوري كارآمد و مثمر ثمر در جريان خروشان آباداني ايران عزيز و با بهره گيري از تجارب چندين ساله كارشناسان خود در پروژه های بزرگ عمراني در سطح كشور از يك سو و نيز تلفيق توامان آن با علوم روز مهندسي و اجرايي از سوي ديگر همواره سعي مي نمايد با حضور موثر خود در گستره پهناور عمران ايران ، گامي هر چند كوچك در راستاي ارتقا سطح كيفي پروژه هاي عمراني بردارد. از اين رو اميد است بتوانيم در اين راه حركتي درخور انجام نمايم.

با احترام-مدير عامل ايمان غلامي نيگچه


افراد آنلاین : 129   نفر    بازدید امروز : 6972   نفر    بازدید دیروز : 13126   نفر    بازدید  این ماه :  442215   نفر    بازدید ماه گذشته : 291141   نفر    بازدید کل : 8435412   نفر   
.کليه حقوق اين وب سایت متعلق به کلینیک بتن ایران است © توسعه دهنده:پرشیاداده