مشاور و تولید کننده محصولات افزودنی و قطعات جانبی بتن _ ارائه دهنده خدمات فنی و مهندسی بتن

Produce & Repconsultant, producer of concrete products providing engineering and technical services
تخریب کننده بتن ( کتراک )

 ملات کتراک

تخریب کننده بتن

 

شرح :

این محصول آخرین پدیده حاصل از تکنیک برتر در تهیه مواد تخریبی بدون انفجار میباشد که با پتانسیل عظیم نهفته در خود و بازدهی بسیار بالا قابلیت تخریب صد درصد را خواهد داشت. گرین راک در مقایسه با سایر مواد تخریبکننده نظیر دینامیت و باروت از ایمنی بسیار بالاتری برای مجریان برخوردار است ضمن اینکه به هیچ وجه آلودگی صوتی ایجاد نکرده و خطرات زیست محیطی نیز در پی نخواهد داشت. در صورت اجرای صحیح و اصولی این محصول با توجه به دمای محیط در عرض 5 تا 6 ساعت تخریبی مطمئن را خواهید داشت. این ماده شیمیائی با توجه به تکنولوژی برتری که در ساخت آن به کار رفته و با کاربردی مطمئن و ساده، انتخاب مناسبی برای موارد کاربردی ذیل میباشد:

 

-           استحصال زمین جهت تامین مصالح مورد نیاز پروژههای ساخت موج شکن، اسکله، راهسازی و غیره ...

-           تخریب بتن مسلح و غیر مسلح.

-           استخراج سنگ از معادن (گرانیت ، تراورتن ،کرومیت و ...) و باطله برداری.

-           پاکسازی محوطه جهت ایجاد کانال ، جاده و تونل .

-           تخریب سازههای بتنی باقی مانده مانند پایه شمعها ، سکوی تاور و غیره...

 

 

روش اختلاط  :

برای مخلوط کردن، اصولا استفاده از لوازم مکانیکی بهتر است، ولی توسط مخلوطکن دستی یا با دست نیز میتوان این عمل را انجام داد. سطلی که جهت مخلوط کردن به کار میرود، بهتر است پلاستیکی باشد. آب مصرفی باید تمیز بوده و از هرگونه مواد زائد شیمیائی عاری گردد تا موجب کاهش فعالیت گرین راک نگردد . با توجه به اینکه ماده کتراک در هر فصل فقط متناسب با هوای آن فصل میباشد، حرارت آب با توجه به دمای محیط میبایست در ماده کتراک زمستانی 25 الی 30 درجه سانتیگراد و مناسبترین مقدار آب برای افزودن به 5 کیلوگرم گرین راک تابستانی 3/1 لیتر و در ماده گرین راک زمستانی 5/1 لیتر میباشد

 

 

چنانچه آب مصرفی برای درست کردن ملات به حداقل برسد ، قدرت انبساطی کتراک زیادتر و بر عکس با زیاد شدن آب مصرفی از حد لازم توان انبساطی آن کمتر می گردد . لذا باید به درصد آب جهت مخلوط کردن توجه نمود .

 

بدلیل آنکه ممکن است کتراک در مجاورت هوا توان شیمیائی خود را ازدست بدهد ، بنابراین بهتر است در آخرین مرحله در کیسه را باز نمود و فورا با آب مخلوط و ملات حاصله را آنقدر بهم زد تا مخلوطی کاملا همگن و غلیظ بوجود آید .

 

جهت مخلوط کردن در دمای صفر تا 18 درجه سانتیگراد از آب بین 25 تا 30 درجه و در دمای 18 درجه به بالا از آب معمولی و سرد باید استفاده نمود.

 

روش مصرف :

آنچه باید در مرحله اول مورد توجه خاص قرار گیرد، شناخت قرار گرفتن موقعیت سنگ یا بتن است. باید توجه داشت که موقعیت سنگ یا بتن در نحوه چالزدن و تعداد مورد نیاز چال و فاصله آنها از یکدیگر تاثیر بسزایی خواهد داشت. روش استفاده از ماده شیمیائی گرین راک با توجه به آزاد بودن بتن یا سنگ یا مدفون بودن در خاک و همچنین مسلح بودن بتن به شرح زیر است:

 

الف – حفر چال در سنگ یا بتن مسلح ایستاده و آزاد :

-           فاصله چالها نسبت به یکدیگر باید منظم و به یک اندازه باشد .

-           برای حفر چال میتوان از دریل برقی یا کمپرسور با مته استفاده کرد .

-           شماره مته ای که برای چالزدن به کار میرود بهتر است بین 40 تا 50 میلیمتر باشد .

-           هرچه قطر چالها بیشتر باشد ، قدرت تخریب بالاتر خواهد رفت.

-           چالها میبایست در دو جهت موازی هم و در یک امتداد باشند و عمودی ایجاد گردند.

-           درصورت محدودیت در طول مته میتوان تخریب را در چند مرحله انجام داد.

-           فاصله اولین چال نزدیک به لبه سنگ یا بتن حداکثر 15 الی 25 سانتیمتر باشد.

-           چالهای حفاری شده به یکدیگر راه نداشته و عاری از هرگونه مواد زائد باشند و درون آنها تمیز و به دور از رطوبت نگهداری شود.

-           برای تخریب کامل عمق چالها بین 70٪ تا 80٪ ارتفاع سنگ یا بتن انتخاب شوند.

-           بهترین فاصله برای سوراخ کاری در مواردی که از مته با قطر 40 میلیمتر استفاده میشود 30-25 سانتیمتر میباشد.

 

 لازم به ذکر است در جایی که نیاز به قواره بندی سنگ باشد مثل استخراج سنگ در معادن، میتوان برای جهت دادن به ترکها و کنترل آنها از گوههای چوبی استفاده نمود. این گوهها بهتر است از چوب محکمی تهیه شود تا بعد از مسدود نمودن درب سوراخها توسط گوه و فرود آوردن ضربات پتک به آنها خرد نشوند.

لازم است گوه ها را در یک راستا قرار داد و پس از پایان پیشرفت ترکها و توقف تخریب دوباره آنها را کوبید تا سنگ شکسته شود.

توجه داشته باشید که حتما یک ساعت قبل از شروع کار، گوهها را کاملا در آب قرار دهید تا خیس شود.

 

ب حفر چال در سنگ یا بتن نهفته:

کلیه نکاتی که برای چالزدن در سنگ یا بتن آزاد در نظر میگیریم ، در این حالت نیز صادق است ، با این تفاوت که در سنگ یا بتن نهفته کلیه چالها باید با زاویه 30 درجه نسبت به وضع سنگ حفر شوند. در این حالت نیروی حاصله از انبساط حجم تولید شده به دو مولفه افقی و قائم تجزیه میشود و تنها مولفه قائم توانائی حرکت دادن و جابهجا کردن سنگ یا بتن را به سمت بالا دارا میباشد . پس از برداشتن یک قطعه از سنگ یا بتن میتوان قسمت دیگر را به همین ترتیب تخریب و یا آنکه از وجه آزاد سنگ با استفاده از چالهای عمودی به عمل تخریب ادامه داد.

 

ج حفر چال در بتن مسلح:

کلیه نکات ذکر شده در قسمتهای قبل در اینجا نیز مد نظر است، اما باید توجه داشت که به دلیل وجود آرماتورها و پیوستگی آنها با بتن بهتر است فواصل چالها را کمتر انتخاب نمود تا تخریب آسان تر صورت گیرد . پس از ترک خوردن و ایجاد شکاف با اعمال ضربه میتوان بتن را به راحتی از شبکه آرماتورها جدا نمود و میلگردها را سالم از داخل بتن خارج ساخت.

 

توجه 1: زمان عملکرد گرین راک بستگی کامل به دمای محیط دارد و هرچه دمای محیط بالاتر باشد عکس العمل سریعتر انجام میشود.

توجه 2 : بهتر است در تمامی موارد روی چالهای پر شده را پوشانید ،تا از تابش مستقیم خورشید و ریزش باران به درون چالها جلوگیری بهعمل آید .

توجه 3 : ملات کتراک باید در عرض 5 تا 10 دقیقه در چالهای کاملا پاک و تمیز و عاری از رطوبت ریخته شود .

 

 

مشخصات فنی (فیزیکی وشیمیایی )

حالت فیزیکی: پودر

رنگ : خاکستری

وزن مخصوص ¼ ton/m³

قابلیت انحلال: محلول در آب

مدت و شرایط نگهداری : کتراک باید در محل خشک و خنک دور از یخبندان و تابش طولانی نور خورشید نگهداری شود.

 

 

موارد ایمنی :

-           از تماس مستقیم دست و چشمها با مواد خودداری فرمائید.

-           از نگاهکردن مستقیم به سوراخها ی پرشده از ملات گرین راک خودداری فرمائید.

-           در موقع مخلوط کردن و آماده سازی ملات کتراک تا پایان ریختن آن در چالها، استفاده از دستکش لاستیکی و عینک ایمنی الزامی است.

-           نظر به اینکه تکراک دارای خاصیت قلیائی بالائی است و Ph آن نزدیک به 13 میباشد، لذا در صورت آلودگی پوست یا چشم، آنها را فورا با آب سرد بشوئید.

-           در صورت آلوده شدن پوست یا چشم به وسیله مواد پس از شستشو با آب سرد حتما به پزشک مراجعه فرمائید .

 

 

بسته بندی :

کتراک در کیسه های سه لایه با وزن خالص 25 کیلوگرم آماده عرضه به بازار میباشد. هرگونه تغییر در بسته بندی به درخواست مشتری قابل بررسی و اجرا میباشد.

 

 

تاریخ: 1396/11/15      بازدید:977
فایل ندارد

شرکت کلینیک بتن ایران

شرکت کلینیک بتن ایران

کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت بازرگانی رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر در سال 1385 ، با اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه با محوریت بتن راه اندازی گردیده است . کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت بازرگانی رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر در سال 1385 ، با اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه با محوریت بتن راه اندازی گردیده است . کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، اولین و تنها مجموعه فنی و مهندسی با محوریت بتن در سطح کشور می باشد که توانسته با ارائه خدمات متنوع و تخصصی گامی نو و البته کارآمد در عرصه صنعت بتن کشور بردارد. این امر باعث گردیده تا کارفرمایان ، کارشناسان و مهندسین فعال در عرصه بتن کشور با در اختیار داشتن تیم کارآمد و تخصصی ، در کنار خود ، راه سخت اجرای پروژه عمرانی را با اطمینانی بیشتر و با کیفیت تر بردارند. کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، با به کارگیری تیم های کارشناسی ، اجرایی ، تخصصی ، بازرگانی و آموزشی از میان فعالان و متخصصین بتن برجسته کشور و همکاری اساتید برجسته ، همواره سعی دارد تا با اولویت قراردهی کیفیت و تخصص باعث ارتقاء سطح کیفی ، مهندسی و اجرایی پروژه ها و با رفتن سطح عملی دست اندرکاران گردد. در این راستا ، کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران فعالیت خود را در سه شاخه کارشناسی - فنی و مهندسی ، آموزش و بازرگانی هدف دهی و پیگیری نموده و خواهد نمود و در این راستا موفق به اخذ ایزو 9001 ، ایزو 14001 ، ایزو 28001 و ایزو 29001 گردید است. هيات مديره اين شركت با اعتقاد و انديشه هميشگي به حضوري كارآمد و مثمر ثمر در جريان خروشان آباداني ايران عزيز و با بهره گيري از تجارب چندين ساله كارشناسان خود در پروژه های بزرگ عمراني در سطح كشور از يك سو و نيز تلفيق توامان آن با علوم روز مهندسي و اجرايي از سوي ديگر همواره سعي مي نمايد با حضور موثر خود در گستره پهناور عمران ايران ، گامي هر چند كوچك در راستاي ارتقا سطح كيفي پروژه هاي عمراني بردارد. از اين رو اميد است بتوانيم در اين راه حركتي درخور انجام نمايم.

با احترام-مدير عامل ايمان غلامي نيگچه


افراد آنلاین : 205   نفر    بازدید امروز : 6419   نفر    بازدید دیروز : 12491   نفر    بازدید  این ماه :  428536   نفر    بازدید ماه گذشته : 291141   نفر    بازدید کل : 8421733   نفر   
.کليه حقوق اين وب سایت متعلق به کلینیک بتن ایران است © توسعه دهنده:پرشیاداده